تبلیغات
نگاهی به ژرفای نگاه - مطالب فروردین 1393
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : سید داود ساجد
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
نگاهی به ژرفای نگاه
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
شنبه 30 فروردین 1393 :: نویسنده : سید داود ساجد
با سلام
امروز رفته بودم مسجد که نماز ظهر رو بخونم که چشمم به یک چیز عجیب افتاد.....
بله یک مهر با نماد فراماسونری ،تصویر تک چشم شیطان بر روی مهر مسجد
نوع مطلب : فرهنگی، سیاسی، 
برچسب ها : فراماسونری، فراماسون، چشم شیطان، نماد شیطان پرستی، لژ فراماسونری، ماسون، شیطان پرستی،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 27 فروردین 1393 :: نویسنده : سید داود ساجد
بسم الله الرحمن الرحیم

در بین بنى اسرائیل قاضى اى بود كه میان مردم عادلانه قضاوت مى كرد. وقتى كه در بستر مرگ افتاد، به همسرش گفت :
- هنگامى كه مُردم ، مرا غسل بده و كفن كن و چهره ام را بپوشان و مرا بر روى تخت (تابوت ) بگذار، كه به خواست خدا، چیز بد و ناگوار نخواهى دید.
وقتى كه مُرد، همسرش طبق وصیت او رفتار كرد. پس از چند دقیقه كه روپوش را از روى صورتش كنار زد، ناگهان ! كرمى را دید كه بینى او را قطعه قطعه مى كند. از این منظره وحشت زده شد! روپوش را به صورتش ‍ افكند، و مردم آمدند و جنازه او را بردند و دفن كردند.
همان شب در عالم خواب ، شوهرش را دید. شوهرش به او گفت :
- آیا از دیدن كرم وحشت كردى ؟
زن گفت :
- آرى !
قاضى گفت :
- سوگند به خدا! آن منظره وحشتناك به خاطر جانب دارى من در قضاوت راجع به برادرت بود!
روزى برادرت با كسى نزاع داشت و نزد من آمد. وقتى براى قضاوت نزد من نشستند، من پیش خود گفتم : خدایا حق را با برادر زنم قرار بده !
وقتى كه به نزاع آنان رسیدگى نمودم ، اتفاقا حق با برادر تو بود، و من خوشحال شدم . آنچه از كرم دیدى ، مكافات اندیشه من بود كه چرا مایل بودم حق با برادر زنم باشد و بى طرفى را حتى در خواهش ‍ قلبى ام به خاطر هواى نفس - حفظ نكردم


بحار، ج 14، ص نوع مطلب : داستان، 
برچسب ها : داستان، داستان واقعی، قضاوت،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 20 فروردین 1393 :: نویسنده : سید داود ساجد
بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت داود علیه السلام عرض كرد:
پروردگارا! همنشینم را در بهشت به من معرفى كن و نشان بده كسى را كه مانند من از زندگى بهشتى بهره مند خواهد شد؟
خداوند فرمود:
همنشین تو در بهشت متّى پدر حضرت یونس است . داود اجازه خواست به دیدار متى برود خداوند هم اجازه داد. داود با فرزندش سلیمان به محل زندگى او آمدند. خانه اى را دیدند كه از برگ خرما ساخته شده .
پرسیدند: متى كجاست ؟
در پاسخ گفتند: در بازار است .
هر دو به بازار آمدند و از محل متى پرسیدند.
در جواب گفتند:
او در بازار هیزم فروشان است . در بازار هیزم فروشان نیز سراغ او را گرفتند.
عده اى گفتند.
ما هم در انتظار او هستیم .
داود و سلیمان به انتظار دیدار او نشستند. ناگاه متى ، در حالى كه پشته اى از هیزم بر سر گذاشته بود آمد.
مردم به احترام او برخواستند و پشته را از سر او گرفته ، بر زمین نهادند. متى پس از حمد خدا هیزم را در معرض فروش گذاشت و گفت :
چه كسى جنس حلالى را با پول حلال مى خرد؟
یكى از حاضران هیزم را خرید. در این وقت داود و سلیمان به او سلام دادند. متى آنها را به منزل خود دعوت نمود و با پول هیزم مقدارى گندم خرید و به منزل آورد و آن را با آسیاب آرد كرد و خمیر نمود و آتش ‍ افروخت ، مشغول پختن نان شد.
در آن حال با داود و سلیمان به گفتگو پرداخت تا نان پخته شد. مقدارى نان در ظرف چوبى گذاشت و بر آن كمى نمك پاشید و ظرفى پر از آب هم در كنارش نهاد، آورد و به دو زانو نشست و مشغول خوردن شدند.
متى لقمه اى برداشت ، خواست در دهان بگذارد، گفت : بسم الله و خواست ببلعد گفت : الحمدالله و این عمل را در لقمه دوم و سوم و... نیز انجام داد. آنگاه كمى از آب با نام خدا میل كرد. هنگامى كه خواست آب را بر زمین بگذارد خدا را ستود، سپس چنین گفت :
الهى ! چه كسى را مانند من نعمت بخشیدى و درباره اش احسان نمودى ؟ چشم بینا و گوش شنوا و تن سالم به من عنایت كردى و نیرو دادى تا توانستم به نزد درختى كه آن را نه ، كاشته ام و نه ، در حفظ آن كوشش ‍ نموده ام ، بروم و آن را وسیله روزى من قرار دادى و كسى را فرستادى كه آن را از من خرید و با پول آن گندمى خریدم كه آن نان پخته و با میل و رغبت آن را خوردم تا در عبادت و اطاعت تو نیرومند باشم ، خدایا تو را سپاسگزارم .
پس از آن متى گریست . در این موقع داود به فرزندش سلیمان فرمود:
فرزندم ! بلند شو برویم ، من هرگز بنده اى را مانند این شخص ندیده بودم كه
به پروردگار سپاسگزارتر و حق شناس تر باشد

 بحار: ج 14، ص 402

نوع مطلب : داستان، 
برچسب ها : داستان، حضرت داود، داود نبی،
لینک های مرتبط :


[http://www.aparat.com/v/D4gIJ]

ما نماز های بی وضو زیاد خوانده ایم! نماز بی وضو این است که شعار حکومت و اقتصاد اسلامی می دهیم اما در دانشگاه آزاد برای حکومت سکولار بعدی کادرسازی می کنیم!
لینک دانلود/حجم 12 مگابایت
نوع مطلب : دانشنامه، 
برچسب ها : سکولار، حسن رحیم پور ازغدی، حسن رحیم پور، سخنان حسن رحیم پور، سخنان ازغدی، دانشگاه آزاد، هاشمی رفسنجانی،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 13 فروردین 1393 :: نویسنده : سید داود ساجد
در مذمت غصب و استحباب زراعت

قال الله تعالی: «لا تَاکُلو اموالکم بَینکم بالباطل» و ایضاً رسول خدا فرماید«مَن غَضَبَ بشیراً من اَرضٍ طَوَّقَهُ الله تعالی یَومَ القیامه من سَبع اَرَضین» و غصب را خدا و رسولش بشدت مذموم فرموده و انسان را از آن نهی کرده است اما اثرات آن در کشاورزی را بسیار خطرناک میدانند و اصلاً هر خطا و اشتباهی در امر کشاورزی در نسل بشر تاثیر میگذارد و یک نسل را بیمار و گرفتار می کند.

هر گاه آب حرامی به زراعت بدهند آن زراعت حرام نمی باشد ولی دین بر ذمه مشخص تعلق گیرد و وضو با آب حرام را مذموم داشته اند.

 

هر گاه زمین غصب کند پس فعل حرام کرده اول توبه کند و هم تمام عباداتش را آنچه تا به حال گذشته قضا کند و سهم مال غصبی را به صاحبش عودت داده از او حلیّت بگیرد و امثالهم که بسیار در مبادی غصب چه عامداً یا چه سهواً سخن به میان رفته است که متاسفانه از حوصله بحث خارج است اما در جای خود بسیار ظریف همچنین در مورد مستحبات و اموری که در زراعت پسندیده است گفته شده است که: زراعت مُخلِصاً لله و با خلوص نیت اقدام کند. تخم مزرعه امید است و حسرت خواران ایام را نیکو نوید. باران کشتزار بی نیازی است و سرچشمه بزرگی و سرافرازی برای عیش زندگانی است و سنبله حاصل کامرانی، زرع، مرا در اخوشه و دشتبان آرزو را توشه. خارزار، افلاس را فاس(تبر) است و حنظل فقر و بینوایی را داس. سبب عزت و دولت دنیاست و باعث قرب و منزلت عقبا چنانکه از حضرت ابی عبدا... منقول است که: الزّارعون کُنوزُ الاَنام یَزرَعون طَیباً اَخرَجَهُ الله عَزوَجَل و هُم یَوم القیامَه اَحسن الناس مَقاماً و اَقرَبَهُم مَنزِلَهً یُدعون المبارکین: یعنی زراعت کنندگان گنجهای خلق هستند، زراعت می نمایند، پاکیزه بیرون می آورد آن زراعت را خدای عزوجل و ایشان در روز قیامت به حسب جاه و مقام از مردمان نیکوتر و به حسب قدر و منزلتشان به درگاه الهی نزدیکترند و خوانده می شوند. صاحبان برکت از طرفی چون زرع سه حرف است و دو حرف اول «زر» است و حرف آخر که عین باشد او نیز نام زر است. پس این پیشینه زر به زر باشد که گفته اند:

«کیمیا خواهی زراعت کن چه خوش گفت آنکه گفت           زرع و ثلثان زر است و ثلث دیگر هم زر است»

همچنین در مورد زراعت و اتفاقات آن در مورد زمان آخر الزمان امام حسین (ع) فرموده اند: اِسمع قوماً یَقُولُون اَن الزَراعه مکروهَه فقال لَهُ اَزرِعوا و اََغرِسوا فلاوالله ما عَمِل الناس عَملاً اَحَل و لا اَطیَب مِنه و الله لیزرعَنَ و الزَّرع و لیعزمینَّ بَعدَ خُروجُ الدّجال: یعنی میشنوم جماعتی را که می گویند: اینکه زراعت را مکروه می شمارند، فرمودمان عارضی که زراعت کنید و درخت بنشانید که پس چنین نیست، قسم به خدا اقدام ش کنند مردم عملی را حلال تر و نیت پاکیزه تر از زراعت چیزی، و قسم به خدا که هر آینه زراعت خواهد شد و درخت نشانده خواهد شد بعد از خروج دَجّال...

البته؛ امروزه با نگرشی عمیق در اعمال قوم صهیونیزم که فرزندان نَحس شیطان رجیم هستند مشاهده می کنیم که در بخش زراعت و کشاورزی جهان را دگرگون کرده اند. این قوم، با انبار کردن و جمع آوری بذرها و همه خوراکیهای اصیل و مرغوب بشری در انبارهای مخوف خود، بشر را از مصرف این خوراکیها محروم کرده اند. از طرفی با ارائه بذرهای ژنتیکی و اصلاح شده که همگی عامل سرطان و امراض کشنده است نسل بشر را مقطوع و در حال انقراض کردن هستند و جهان را در حال ظهور جناب دَجّال یا شیطان لعین می کنند و امّا بسیار زیبا و نکته سنج توسط امام شهیدمان اشاره شده است که پس از ظهور دَجّال که دقیقاً بعد از برپایی حکومت مخوف و ظهور دَجّال و حفظ نسل خود از بذرهای اصیل که امروزه انبار شده اند در آن زمان بهره برداری شده فلذا امام در انتهای این حدیث فرمودند: هر آینه زراعت خواهد شد و درخت نشانده خواهد شد بعد از خروج دَجّال...

منبع:سایت دکتر روازاده
نوع مطلب : دانشنامه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 13 فروردین 1393 :: نویسنده : سید داود ساجد
[http://www.aparat.com/v/W6pHE]


لیک دانلود/حجم:8.5 مگابایت
نوع مطلب : دانشنامه، 
برچسب ها : کلر، آب کلردار، کلر آب، فواید کلر آب، مضرات کلر آب، وایتکس،
لینک های مرتبط :


سه شنبه 12 فروردین 1393 :: نویسنده : سید داود ساجد
نیکویی خرید خانه و زمین و مذموم بودن فروش آن

امام صادق(ع) می فرماید: «مُشتری العَقد مرزوقٌ و بایِعُها ممحوق» یعنی کسی که زمین بخرد روزی داده شده خداست و فروشنده آن از روزی محروم است و ایضاً امام جعفر صادق(ع) :ر آزاد کرده خود ، مصادف ، را فرمودند: زمین یا قریه بخر، که اگر به مردی مصیبتی روی دهد و ملکی داشته باشد، جان دادن بر او آسان میگردد، چون خاطر جمع است که عیال و اطفال او خاطر جمع هستند، و ایضاً زواره از آن حضرت نقل فرمودند که : بدترین مالها آن است که نقد و بیکار باشد. به حضرت عرض کردم پس چه کند؟: فرمودند باغ بخرد و خانه که برکت در این دو خواهد بود.

 

ابان بن عثمان می گوید که حضرت امام محمد باقر (ع) به من فرمودند: فلان کس زمین خود را فروخته است؟ عرض کردم چنین است که می فرمایند، حضرت فرمودند: درتورات نوشته شده است که هرکس بفروشد زمینی را یا آب را و عوض آن زمینی یا آب نخرد ؛ آن ثمن تلف شده و چیزی از آن نخواهد دید»

پس از این آیات و روایات دیگری نیز در مذمت فروش بیع موجود اس که از بیان مبسوط همه آنها می گذریم. اما نکته ظریف و زیبای دیگری که از فرمایش امام صادق(ع) نقل شده در مورد مباشرت یا واسطه گری یا در اصطلاح امروزی دلالی و به بیان مدرن آن مشاوره است که حضرت بسیار زیبا در این مورد چنین فرموده اند: «لا تکونَنَّ دَواراً فی الاَسواق و لا تَلی دَقایق الاَشیاء بنفسکَ فَاِنَه یَنبَغی لِلمرئ المُسلمٍ ذی الحَسَب و الدین اَن یَلِیَ شِراءَ دَقایق الاَشیاء ما خَلا ثلاثه اَشیاءِ فَانه یَنبَغی لَدُی  الدّین ئ الحَسَب اَن یَلیها بِنَفسه، العَقِار و الرَّتیق و الاِبِل : یعنی در بازارها بسیار مگرد، امور باریک را خود مباشر شود بعض امور را، مگر سه چیز که سزاوار است برای مسلمان صاحب دین و مروّت که مباشر شود یکی خرید زمین دیگر خریدن غلام و کنیز دیگر خریدن شتر» با اشاره و بیان این حدیث زیبا مطلب بسیار مهم دیگری علاوه بر بحث کشاورزی بحث مباشرات و مشاوره های بی مفهوم امروزه است که متأسفانه حتی به صورت یک رشته دانشگاهی هم شده اند و آن مشاوره هایی است بی معنی که مشاور نه تنها خود دارای علم کامله عالم نیست بلکه از علوم بی مفهوم غربی هم متأثر شده و مردم را به اشتباه می اندازد و این نیز خود توطئه دیگری است که باید برای آن فکر اساسی شود و مسیر خروشان رودخانه جهان اسلام با جوی های منحرف این چنینی صدمه نبیند.

و نکته آخر در مورد این مفتاح این است که : مُعَمَّر ابن خَلا می گوید که شنیدم امام موسی کاظم (ع) را که فرمود: مردی آمد نزد امام محمد باقر(ع) که آن حضرت را نصیحت کند. عرض کرد: چرا چنین کردید که چند ملک خریدید که در یکجا نیست و متفرق است؟ اگر یکجا می بود خرج آن کمتر بود و منفعت آن بیشتر. حضرت فرمود : برای این است تفرق بودن، که اگر به یک ملک آفتی برسد، باقی به سلامت مانده و اگر یکجا باشد و آفت برسد بر همه می رسد.

و این همه نکته ظریف و بسیار زیبا که امام  پنجم شیعیان در مورد خرید محل زرع دقت داشته اند و تنها راه امروز نجات بشر از انحرافات و بلایای قرن بیست و یکم فقط تمسک به اهل بیت نبوت است و به آن چنگ زدن تنها راه درآمدن انسان از این مرداب و گرداب خطرناک بلاهای قوم الشیاطین می باشد.

منبع:سایت دکتر روازاده
نوع مطلب : دانشنامه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :جشن پوریم؛ رقص یهود در هولوکاست ایرانیان + تصاویر

این مطالب از سایت مشرق نیوز برگرفته شده است و کلیه حقوق این سایت محفوظ است.

از جشن پوریم چه می دانید؟ هولوکاست واقعی را یهودیان در کجا و علیه چه کسانی اجرا کردند؟ آیا از کشتار ده ها هزار ایرانی به دست یهودیان اطلاعی دارید؟ آیا روز "13 بدر" نوروز و خروج از خانه ها ریشه در قتل عام ایرانیان باستان دارد؟ با گزارش ویژه مشرق از پایکوبی صهیونیست ها در سالروز کشتار ایرانیان همراه شوید.

سیزده بدر" روز جشن یهود به مناسبت کشتار 500 هزار ایرانی، که یک دوازدهم جمعیت وقت کشور بوده است"

 

به مناسبت روز سیزدهم فرودین و فرا رسیدن روز طبیعت و با توجه به استقبال مخاطبان از گزارش ویژه مشرق با عنوان  "جشن پوریم" که به زمینه های وقوع تاریخی این روز و چگونگی نحسی این روز برای ایرانیان پرداخته بود، نگاهی دوباره به این رویداد تاریخی مهم می اندازیم.برای دیدن ادامه مطلب اینجا کلیک کنید


نوع مطلب : سیاسی، دانشنامه، 
برچسب ها : 13بدر، روز طبیعت، سیزده بدر، روز سیزدهم عید، روز13 بدر، 13فروردین،
لینک های مرتبط :


سه شنبه 12 فروردین 1393 :: نویسنده : سید داود ساجد
آیا اخیرا فراموش می کنید دسته کلید خود را کجا گذاشته اید؟
داخل اتاق می شوید بدون اینکه بدانید برای چه کاری به آن سمت می روید؟
شماره تلفن منزل خود را فراموش می کنید؟
امروزه نداشتن تغذیه مناسب و سالم و عدم رعایت تدابیر حفظ الصحه، مصرف قرصهای آهن و مصرف آردهای گندم و مواد کارخانه ای به اصطلاح غنی سازی شده همه دست روی دست هم داده اند تا حافظه ها تضعیف و با افزایش سن نیز بیماری آلزایمر بیش از گذشته گریبان گیر سالمندانمان گردد.


بسیار از جوانان محصل یا دانشجو که داشتن حافظه خوب ابزار ارتقاء سطح دانش آنها است از ضعیف بودن حافظه خود می نالند و برای درمان آن دست به دامن طب سنتی می شوند.
برای تقویت حافظه باید تغذیه را سالم کنید، مخصوصاً از روغن ناسالم استفاده نشود و روغن ارده (روغنی که بعد از اینکه کنجد را ارده کردند از آن روغن تهیه می کنند) در غذاهایتان استفاده کنید.
ارده به اشکال مختلف مانند حلوا ارده، ارده شیره و ارده و عسل میل کنید. گردو  بخورید و پنیر بدون گردو نخورید. به هیچ وجه آب یا نوشیدنی که در آن یخ انداخته شده باشد مصرف نکنید. مدتی نیز بلغم زاها را کمتر مصرف کنید یا همراه با مصلحات آن مصرف شوند.
هر روز نیم ساعت کندر بجوید (توجه کنید جویدن کندر در این مورد موثر است نه بلعیدن آن)
دم کرده استوخدوس و افتیمون و همچنین داروی کد 118 نیز کمکتان خواهد کرد.
برای تهیه کد 118 می توانید  50 گرم سیاه دانه را با گوشت کوب بکوبید (نه با آسیاب) و با 300 گرم عسل زنبوری چند گیاهی مخلوط کنید.
ضمناً اگر طبعتان نیز سرد است باید مراقب باشید که سرتان را گرم نگه دارید.
در احادیث نیز در زمینه افزایش حافظه مواردی ذکر شده است از جمله قرائت قرآن کریم.
یكى از امتیازهاى قرآن مجید آن است كه تلاوت و به خاطرسپردنش سبب تقویت حافظه مى شود.

 

در حدیثی از امام صادق علیه‏ السلام آمده است:


ثَلاثٌ یُذْهِبْنَ النِّسْیانَ وَ یُحْدِثْنَ الذُّكْرَ: قِراءَةُ الْقُرآنِ، وَ السِّواكُ وَ الصِّیامُ دعائم الاسلام، ج 2، ص 137، ح 481.

سه چیز، فراموشى را از بین مى‏برد و حافظه را زیاد مى‏كند: خواندن قرآن، مسواك زدن و روزه گرفتن.


لازم به ذکر است تقویت حافظه بر روی تمرکز تاثیر دارد ولی بیشتر باید با تمرین، تمرکز را تقویت کرد.


تذکر:
-    داروهای شیمیایی كه برای افزایش حافظه مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای عوارض بوده و به هیچ وجه مورد تایید نمی باشند.
-    کم خوابی و نداشتن خواب مناسب و کافی، بر روی کاهش و ضعف حافظه تاثیر می گذارد. لذا توصیه ها و تدابیر مربوط به خواب و بیداری (لینک در سایت دکتر روازاده)را رعایت نمایید.


منبع:سایت دکتر روازاده

نوع مطلب : دانشنامه، 
برچسب ها : تقویت حافظه، عوامل افزایش حافظه، درمان ضعف حافظه، تقویت حافظه در طب سنتی، طب سنتی و تقویت حافظه، طب سنتی و حافظه،
لینک های مرتبط :


جمعه 8 فروردین 1393 :: نویسنده : سید داود ساجد
بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین؛ و الصلوات و السلام علی اشرف الانبیاء و المرسلین و علی آل بیته و اصحابهم و علی سرور المکنونات و خاتم الاوصیاء و بقیه الله ارواحنا لتراب مقدمه الفداء حجت الله علی الارضین اما بعد اکنون که به دستور استاد گرانقدر و عالم فرزانه جناب آقای دکتر حسین روازاده به نگاشتن این بارقه ها که گوشه ای اندک و ذره ای بی مقدار از اقیانوس بیکران خزینه علم در این آب و خاک گمارده شدم؛ ساعتی از نیمه شب جمعه مصادف بیست و سوم اسفند ماه سال 1392 هجری شمسی گذشته است و حال خوشی نیز بر من حاکم نیست. چون امروز به عیادت کودکی رفتم که حدوداً چهار بهار از زندگی خود را می گذراند ولی اکنون به جای آماده شدن برای جشن نوروز و بهار طبیعت بر تخت بیمارستان خفته و خدایا تو خود دیدی که کودکها بر این تخت ها خوابیده اند.

 

الهی! به عزت و جلال و بزرگواری ات همه کودکان و بیماران را شفاء عاجل عطا کن و جهان را از وجود شیاطین و اشقیاء پاک بفرما که تو خود میدانی که در این عصر سوداگر؛ از قوم شیاطین چه ها سر می زند و به مصداق آیه شریفه 205 سوره مبارکه بقره «و اذا تَولّی سَعَی فِی الارضِ لیُفسِد فیها و یُهلِک الحرثَ و النَسل و الله لایُحِبُّ الفَساد» که در آن حق متعال می فرماید که این قوم با برپایی فساد بر روی عالم نابود می سازد نسل و کشاورزی را، و این گونه امراض صعب العلاج امروزه در جهان و بخصوص در ایران بین شیعیان علی و آل علی غوغا کرده. چرا که ما محکوم و شیفته علی (ع) و خاندان و اهل بیت او هستیم ما منتظر قائم آل محمدیم پس باید نَسل و حرث ما فاسد شود چون حب اهل بیت دلیل گناه ماست. پروردگارا اگر ارادت به علی و خاندانش گناهی است که امروزه توسط قوم الضالمین گناه شیعیان است پس همه ما را گناهکار بپذیر! آمین

آنچه که در منظر این آیه شریفه بر می آید این است که حق متعال به بشر گوش زد کرده است که نسل و کشاورزی او در معرض فساد و نابودی قرار می گیرد فلذا همانگونه که نسل و مرض و مرگ و میر در این چند ساله توسط فرماندهان جنگ نرم، چون استاد روازاده و امثالهم شناسایی و تشخیص داده شده (و به حق که چه زحمت ها هم کشیده شده است) مسأله حَرث یا کشاورزی کم رنگ تر بوده فلذا از این مقاله به بعد سعی خواهد شد که نقشه ها و توطئه های صهونیزم در طول 100 سال گذشته هم بصورت اجمالی بررسی و انگاشت شود تا در حق این مقوله که البته نابودی نسل حتمأ ریشه در نابودی حرث دارد هم مطالب و منابع صحیح در اختیار قرار گیرد. فلذا از این به بعد در قالب سلسله مقالات یا یادداشتهائی تحت عنوان «یادداشت هائی از قطع حرث» در اختیار خوانندگان گرامی قرار خواهیم داد، ضمناً چون بارقه های این سلسله مطالب بر پایه و ریشه کتاب شریف کریم و بزرگوار مفاتیح الارزاق می گردد، فلذا در این جلسات و مباحث هر مطلب را با حفظ احترام و بزرگواری استاد جلیل القدر محمد یوسف نوری (رحمه الله) با عنوان «مفتاح» یا «کلید» عنوان می کنیم تا هر مطلب چون کلیدی بر قفل صنعت کشاورزی و حرث این مرز و بوم باشد و همچنین جرقه ای باشد که کلید درب قفل شده صنعت شریف زراعت در این مرز و بوم و مورد اهتمام مسئولین و زارعین عزیز قرار بگیرد.ادامه مطلب


نوع مطلب : دانشنامه، 
برچسب ها : کشاورزی مدرن، مقاله ای در مورد کشاورزی، مطلب در مورد کشاورزی،
لینک های مرتبط :
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب